İSTANBUL’DAKİ SİVASLI HEMŞERİLERİMİZİN DAYANIŞMA VE KAYNAŞMALARINA YARDIMCI OLDUM

İstanbul’daki Sivaslı hakim ve savcı hemşerilerimizi bir araya getirdim.

1990 Yılında İstanbul’a tayin olduktan sonra, İstanbul’daki ilçe adliyelerinde görev yapan ve emekli olmuş hakim ve savcı arkadaşları araştırıp bularak, onların yemekli ve müzikli bir gecede bir araya gelmelerini, tanışma ve kaynaşmalarını sağladım. Geceye rahmetlik Ömer Şan ve A. Turan Şan hemşerilerimiz türküleri ile renk kattılar.

Gecede unutulmaz bir olay da yaşandı. Sivas lisesinden mezun olmuş üç arkadaştan biri Bakırköy, biri Beyoğlu, diğeri ise Şişli adliyelerinde çalışıyorlardı. Ama birbirlerinden haberleri yokmuş. Bu buluşma gecesinde her üç cheap nhl jerseys arkadaş birbirini görünce çok şaşırmışlar ve sevinmişler. Üçü de gelip benim ellerimden tutarak, vesile olduğum için teşekkür ettiler.

Bu kaynaşma, İş adamı değerli dostum ve arkadaşım Zafer Demir’in katkıları ile birlikte Taksi Eresin otelde ve başka yerlerde düzenlediğimiz yemekli ve müzikli Madımak gecelerinde daha da artarak devam etti.

1990-2000 yılları arasında görev yapan hakim ve savcı arkadaşlardan ulaşmak istediğiniz olursa iletişim bilgileri için benimle irtibata geçebilirsiniz.

 İstanbul’daki Sivaslı subay hemşerilerimizi bir araya getirdim ve tanıştırdım.

1994-1995 yıllarında İstanbul da bulunan görevde veya emekli olmuş Sivaslı subay hemşerilerimizi araştırıp bularak, biraraya gelmelerini, tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağladım.

1994-1995 yılları arasında görev yapan ve emekli subay arkadaşlarımızdan ulaşmak istediğiniz kişilerin iletişim bilgileri için benimle irtibata geçebilirsiniz.

 

 İstanbul’daki Sivaslı emniyet müdür ve amirlerinin bir araya gelmelerini ve tanışmalarını sağladım.

İstanbul il ve ilçe Emniyet Müdürlüklerinde görev yapan ve emekli olan Emniyet Müdür ve Amirleri tespit ederek bu arkadaşları, Sivaslı iş adamlarının katkıları ile, Sivas vakıf ve dernek başkanları da olduğu halde, Beylerbeyi Polis evinde yemekli ve müzikli gecede bir araya gelmelerini sağladım. Tanışmaktan ve buluşmaktan çok memnun oldular ve bana ayrı ayrı teşekkürlerini sundular.

1994-2000 tarihleri arasında görev yapan amir ve müdürlerden ulaşmak istediğiniz arkadaşların iletişim bilgileri için benimle irtibata geçebilirsiniz.

 1969-1972 yılları arasında Sivas Talebe Yurdunda kalan arkadaşların buluşmalarına yardımcı oldum.

1969-1970 yılı girişli yurtta kalan ve özellikle İstanbul da yaşayan arkadaşları araştırıp buldum. Onların kaynaşma ve dayanışmalarını sağladım. Fotoğraflar aşağıdaki albümde yer almaktadır.

İlgili haberler için aşağıdaki linklere tıklamanız yeterlidir.

http://www.hurdogan.com/?hur=haberdetay&id=17718

http://www.gazetesivas.com/yillar-sonra-bir-aradalar

Yurtta kalan arkadaşlardan iletişime geçmek istedikleriniz varsa iletişim bilgileri için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İstanbul’da her yıl Taksim Eresin Otel’de değerli hemşerilerimiz için Madımak geceleri düzenledim.

Her yıl Taksim Eresin otelde çok değerli hemşerimiz iş adamı Zafer Demir’in katkıları ile madımak geceleri düzenledim.

Gecede madımak yemeği yanında taze evelik, yemlik, gavurga, katmer ve etli bulgur pilavı ikram edildi.

Ahmet Turan Şan, Onur Bozatlı, Enver Merallı, Ali İbicek gibi sanatçılarımız hemşerilerine keyifli ve coşkulu anlar yaşattılar.

Rahmetli hemşerimiz Muhsin Yazıcıoğlu bir gecemize katılarak hemşerilerini sevindirdi.

Geceyi Ergün Göze, Yavuz Bülent Bakiler ve Beşir Ayvazoğlu gibi kıymetli yazar hemşerilerimiz katılarak onurlandırdılar.

Ayrıca İstanbul vali yardımcıları, hakim ve savcılar, subaylar, emniyet şube müdürleri, emniyet amirleri, doktorlar, öğretim üyeleri, devlet ve özel kurum genel müdür ve müdür yardımcıları, müdürler, il vakıf ve dernek başkanları, iş adamlarımız ve bir çok meslek mensubu hemşerilerimiz gecelerde buluşarak tanışmış ve kaynaşmışlardır.

Yavuz Bülent Bakiler hemşerimizin “ Sivas’a Şiir ) adlı kitabı hemşerilerimize dağıtılarak Sivas la bütünleşmeleri sağlanmıştır.

Kıymetli büyüğümüz Ergün Göze ( A. R. E. ) gazete köşesinde gece ile ilgili anılarını çok güzel ifade etmiş, kaleme almıştır.

Bu yazı FAALİYETLERİ kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir